Drzewo tabletem rysowane...

napisano dnia: 26 February 2011 o godzinie: 23:45 przez: Dawid Markowski

Drzewo tabletem rysowaneW ostatnim czasie nabyłem dla siebie w ramach rozwoju, tablet graficzny Wacom - Fun Pen & Touch. Bardzo fajna ''zabawka' i idealne narzędzie do pracy, szczególnie że ja sam byłem zawsze skąpy jeżeli chodzi nabywanie nowych narzędzi do malowania i rysunku, co troszeczkę utrudniało rozwój w tym kierunku, tym bardziej iż zawsze traktowałem to jako przyjemną zabawę a nie podstawowe hobby. Mimo wszystko tablet jest rewelacyjny.

Początkowo jak i do tego momentu, brak obsługi tabletu ze strony systemu operacyjnego (Ubuntu) ogranicza nieco swobodę działania twórczego w zakresie grafiki komputerowej, ale przecież z tak błahego powodu nie trzeba się przesiadać z powrotem na system z którego z wielką przyjemnością się 'uciekło' ;). Rozwiązanie przyszło wraz z wiadomością o tym iż w nowej wersji systemu - 11.04 - tablet wspierany jest już w większości funkcji... i o dziwo po zainstalowaniu go na wirtualnej maszynie, odpaleniu Gimp'a - table działa! Radości mojej nie było końca gdy kursor reagował na dotyk tabletu a przyciski wyświetlały podręczne menu. Oczywiście na pełną obsługę sprzętu będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale wszystko jest na dobra drodze do tego aby nastąpiło to już wkrótce. Osobiście trzymam bardzo kciuki za to i życzę wszystkim życzliwym którzy się do tego przyczyniają, powodzenia w tej kwestii. Najważniejsze że można się nim 'pobawić' już bez potrzeby kompilowania odpowiednich sterowników.

Dla relaksu postanowiłem więc sobie przetestować funkcje tabletu w Gimp'ie tworząc... drzewo :). Wyczyn jest jak najbardziej na plus, przynajmniej dla mnie i wcale nie chodzi tutaj o efekt, ale o samą przyjemność użytkowania urządzenia samego w sobie. Tak więc wydatek jest jak na moją miarę, wprost proporcjonalny do osiągniętego efektu, który oczywiście widać powyżej.

Mam nadzieję że się podoba :)

Dobranoc.